• sns01
  • sns02
  • sns03
  • sns04
  • sns05
  • sns06

Кориснички прашања и одговори

Најчесто поставувани прашања

НАЈЧЕСТО ПОСТАВУВАНИ ПРАШАЊА

П1: Дали сте фабрика или трговска компанија?

Одговор: Ние сме фабрика, имаме тим за истражување и развој и 22-годишно искуство во индустриско ладење, дизајнираме и обработуваме чилер за видови на процесно ладење потребни.

 

П2: Што е време за обработка?

Одговор: Стандарден модел од 1/5 тон до 50 тони, имаме на залиха;

Поголеми модели од над 50 тони и прилагоден чилер: во рок од 15 работни дена.

На чилерите од 60 Hz им требаат 30-40 дена според различни модели.

 

П3: Која е гаранцијата?

1 година од серијата HTI-A/W;

2 години за чилери со компресор со завртки;

Ги задржуваме сите делови што можат да се заменат дури и ажуриран дизајн на системот за чилер;

 

П4: Како да ја инсталирате и стартувате единицата на чилерот?

Доставуваме дијаграм за инсталација и решение пред да се потврди чилерот.

Упатството за чилер и видеото за стартување ќе ви помогнат лесно да ја стартувате единицата на чилерот.

 

П5: Ако некој проблем, како можеме да го решиме?

а.Чилер ги има сите инструкции за грешки, штом има аларм, лесно е да се знае;

б.Имаме детална инструкција за решавање на проблемите од нашето водство или локален сервисер

 

П6: Што е подобро, воздушно ладење или водено ладење?

Според вашите реални потреби, нашиот професионален тим ќе го даде најразумниот план.

 

П7: Кој е достапен термин за испорака?

EX WORKS, FOB, CFR, CIF

T/T: Авансно плаќање и избалансирано пред пратката;

L/C на повидок;

 

П8: Дали нудите услуга OEM или ODM?

Да.Ние нудиме приспособена услуга соодветно.

САКАТЕ ДА РАБОТЕТЕ СО НАС?


КОНТАКТИРАЈТЕ НЕ